RATUSZ MIEJSKI W RZESZOWIE

RATUSZ MIEJSKI W RZESZOWIE

 Rzeszów (woj. podkarpackie)

Zakończono prace przy montażu iluminacji ratusza w Rzeszowie.

 Jest to jeden z pierwszych  w Polsce projektów wykorzystujący nowoczesne oprawy LED sterowane za pomocą fal radiowych.

 Do iluminacji wykorzystano 63 oprawy LED o łącznej mocy 1,38 kW ( to jest moc małego czajnika do gotowania wody) . Przy obecnym poziomie cen energii godzinny koszt eksploatacji systemy wyniesie około 1 PLN. Producent opraw ( renomowana firma europejska) gwarantuje ich jakość świecenia przez 50 000 godzin . Co oznacza , że gdyby iluminacja działała każdego dnia przez 6 godzin to będzie służyła przez ponad 22 lata.

 Iluminacja ratusza połączona jest ( za pomocą fal radiowych) z iluminacją drzew na Rynku.

Prowadzone są rozmowy z właścicielami kamienic zlokalizowanych przy Rynku aby włączyli również swoje obiekty do systemu dzięki czemu powstał by znakomity obszar do realizacji spektakli typu ,, światło i dźwięk,,.

 Zastosowane w iluminacji systemy programowania i sterowania pozwalają na wprost nieograniczoną ilość kombinacji kolorów. Inaczej będzie wyglądał ratusz na co dzień , inaczej od święta. Każdego dnia wieczorem będzie można oglądać dynamiczną iluminację obiektu powiązaną z hejnałem miejskim .

Przy realizacji inwestycji bardzo intensywnie współpracowano z pracownikami i studentami Politechniki Rzeszowskiej , dzięki którym ten skomplikowany system udało się zaprojektować i wdrożyć w stosunkowo krótkim czasie. Prawdopodobnie w przyszłym roku studenci z tej uczelni wraz z kolegami z uczelni technicznych z Czech , Słowacji i Węgier zorganizują w Rzeszowie Wyszehradzki Festiwal Światła i Muzyki z ratuszem w roli głównej , który zaświeci tak jak studenci mu zagrają.

‹zobacz wszystkie


projektowanie stron www.is24.pl